W 2001 roku Francois Cote, współtwórca Turbomed w wyniku poważnego wypadku doznał trwałego uszkodzenia kolana (nerwu strzałkowego). Przetestował wiele różnych ortez typu AFO jednak wszystkie ograniczały swobodny ruch, były niewygodne i nie pozwalały mu na powrót do poziomu aktywności sprzed urazu.

Francois rozpoczął współpracę z ortotykiem i przedsiębiorcą Stephane Savardem. Wspólnie zaprojektowali i przetestowali wiele różnych ortez przed powstaniem finalnego produktu, którym jest orteza Turbomed FS3000 AFO. Model FS3000 różnił się od innych ortez tego typu na rynku ze względu na konstrukcję która pozwalała na unikatowe rozwiązania w funkcjonalności ortezy dla wielu pacjentów.

Orteza XTERN firmy Turbomed została wprowadzona na rynek w 2018 roku i zastąpiła model FS3000. Jej nowa konstrukcja jest o 10% lżejsza, bardziej sprężysta i ma lepszy design niż jej poprzednik. Jest także prostsza w montażu i modyfikacji.

Jak orteza XTERN trafiła do Polski?

Maciej Raczyński
Maciej RaczyńskiDystrybutor na Polske

Moja historia z ortezą XTRERN zaczęła się, gdy podobnie jak wynalazca Francois, w wyniku wypadku doznałem trwałego uszkodzenia nerwu strzałkowego. Użytkowałem wiele ortez różnych marek, jednak żadna nie spełniała moich oczekiwań, były niewygodne, powodowały obtarcia i nie pozwalały na uprawianie sportu. Po kilku latach poszukiwań trafiłem na ortezę XTERN. TO BYŁO TO! Orteza Xtern odmieniła moje życie. Dzięki niej wróciłem do ulubionych aktywności sportowych i outdoorowych, zupełnie jak przed urazem. Orteza Xtern nie była dostępna na Polskim rynku, kilkakrotnie sprowadzałem ją na własny użytek z Kanady. Ostatecznie zostałem jej oficjalnym dystrybutorem, żeby ułatwić zakup i powrót do normalności dla innych osób z opadającą stopą w Polsce.

Jeśli są Państwo zainteresowani zakupem, mają wątpliwości lub potrzebują więcej informacji z pierwszej ręki – od użytkownika tej ortezy – zachęcam do kontaktu ze mną. Odpowiem na wszystkie pytania i pomogę w doborze idealnego rozmiaru ortezy Xtern.